|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019 Section 4
Football |
|
|
|
8-man and 11-man
Schedules |
|
|
|
For Deposit/Hancock,
Spencer-Van Etten/Candor & Watkins Glen/Odessa-Montour, |
|
|
|
when at home the host
school is in CAPITAL letters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Week 1 |
|
|
Friday, September 6 and Saturday, September 7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Blue games are at a neutral site. |
|
|
|
|
|
|
AWAY |
HOME |
|
Day |
Kickoff |
|
|
|
Newburgh |
14 |
10 |
Elmira |
Sat |
1:30pm |
|
|
|
Moravia |
22 |
14 |
Bainbridge-Guilford |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Waverly |
23 |
22 |
Union-Endicott |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Windsor |
44 |
29 |
Newark
Valley |
Sat |
1:30pm |
|
|
|
Dryden |
28 |
16 |
Unatego/Franklin |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Greene |
35 |
20 |
Deposit/HANCOCK |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Ithaca |
32 |
22 |
Johnson
City |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Delhi |
35 |
18 |
Harpursville/Afton |
Sat |
1:30pm |
|
|
|
Walton |
20 |
23 |
Tioga |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Spencer-Van
Etten/Candor |
27 |
39 |
Sidney |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Vestal |
0 |
41 |
Corning |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Maine-Endwell |
28 |
52 |
Carthage* |
Sat |
1:00pm |
|
|
|
Binghamton |
19 |
20 |
Corcoran |
Fri |
6:00pm |
|
|
|
West
Genesee |
14 |
35 |
Horseheads |
Sat |
1:30pm |
|
|
|
Norwich |
27 |
53 |
Indian
River* |
Sat |
7:00pm |
|
|
|
Groton |
6 |
32 |
Whitney
Point |
Sat |
1:30pm |
|
|
|
Owego |
7 |
42 |
Chenango
Forks |
Fri |
7:30pm |
|
|
|
Oneonta |
14 |
59 |
Chenango
Valley |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Watkins
Glen/Odessa-Montour |
0 |
40 |
Susquehanna
Valley |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
|
|
|
*
= at Carrier Dome |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Week 2 |
|
|
Friday, September 13 and Saturday, September 14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
AWAY |
HOME |
|
Day |
Kickoff |
|
|
|
Harpursville/Afton |
28 |
8 |
Dryden |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Susquehanna
Valley |
55 |
6 |
Spencer-Van
Etten/CANDOR |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Maine-Endwell |
42 |
24 |
Chenango
Valley |
Sat |
7:00pm |
|
|
|
Whitney
Point |
44 |
14 |
Fowler |
Fri |
7:30pm |
|
|
|
Horseheads |
41 |
14 |
Baldwinsville |
Fri |
6:30pm |
|
|
|
Hannibal |
46 |
27 |
Moravia |
Sat |
1:30pm |
|
|
|
Delhi |
46 |
14 |
Groton |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Owego |
23 |
13 |
Norwich |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Newark
Valley |
20 |
24 |
Tioga |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Union-Endicott |
13 |
63 |
Elmira |
Sat |
1:30pm |
|
|
|
Unatego/Franklin |
8 |
62 |
Sidney |
Sat |
1:30pm |
|
|
|
Greene |
14 |
38 |
Walton |
Sat |
1:30pm |
|
|
|
Ithaca |
12 |
65 |
Corning |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Johnson
City |
6 |
41 |
Waverly |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Deposit/Hancock |
0 |
40 |
Windsor |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Vestal |
0 |
21 |
Binghamton |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Oneonta |
7 |
55 |
Chenango
Forks |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Bainbridge-Guilford |
12 |
44 |
Watkins
Glen/ODESSA-MONTOUR |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Week 3 |
|
|
Friday, September 20 and Saturday, September 21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
AWAY |
HOME |
|
Day |
Kickoff |
|
|
|
Susquehanna
Valley |
58 |
21 |
Newark
Valley |
Sat |
1:30pm |
|
|
|
Chenango
Valley |
42 |
7 |
Ithaca |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Unadilla
Valley |
2 |
0 |
Cooperstown
(forfeit) |
Sat |
2:00pm |
|
|
|
Chenango
Forks |
28 |
21 |
Norwich |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Notre
Dame |
30 |
12 |
Trumansburg |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Whitesboro |
35 |
14 |
Union-Endicott |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Newfield |
50 |
20 |
Oxford |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Corning |
48 |
21 |
Binghamton |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Lansing |
47 |
6 |
Thomas
A. Edison |
Sat |
1:30pm |
|
|
|
Windsor |
20 |
14 |
WATKINS
GLEN/Odessa-Montour |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Dryden |
40 |
34 |
Whitney
Point |
Sat |
7:00pm |
|
|
|
Elmira |
34 |
28 |
Horseheads |
Sat |
1:30pm |
|
|
|
Sidney |
39 |
28 |
Greene |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Tioga |
43 |
0 |
Bainbridge-Guilford |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Moravia |
7 |
69 |
Delhi |
Sat |
1:30pm |
|
|
|
Vestal |
7 |
35 |
Owego |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Deposit/Hancock |
12 |
16 |
Groton |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Spencer-Van
Etten/Candor |
22 |
44 |
Walton |
Sat |
1:30pm |
|
|
|
Johnson
City |
26 |
28 |
Oneonta |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Waverly |
27 |
47 |
Maine-Endwell |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Unatego/Franklin |
18 |
43 |
Harpursville/Afton |
Sat |
1:30pm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Week 4 |
|
|
Friday, September 27 and Saturday, September 28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
AWAY |
HOME |
|
Day |
Kickoff |
|
|
|
Susquehanna
Valley |
58 |
0 |
Whitney
Point |
Sat |
1:30pm |
|
|
|
Chenango
Forks |
7 |
6 |
Maine-Endwell |
Sat |
1:30pm |
|
|
|
Newark
Valley |
44 |
25 |
Watkins
Glen/ODESSA-MONTOUR |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Horseheads |
49 |
25 |
Union-Endicott |
Sat |
2:00pm |
|
|
|
Lansing |
49 |
22 |
Newfield |
Sat |
12:00pm |
|
|
|
Norwich |
49 |
21 |
Johnson
City |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Elmira |
68 |
13 |
Ithaca |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Greene |
31 |
6 |
Groton |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Sidney |
35 |
32 |
Dryden |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Walton |
38 |
35 |
Delhi |
Sat |
1:30pm |
|
|
|
Tioga |
57 |
26 |
Unatego/Franklin |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Oneonta |
7 |
36 |
Owego |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Edison
Tech |
6 |
22 |
Vestal |
Sat |
6:30pm |
|
|
|
Harpursville/Afton |
15 |
29 |
Windsor |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Corning |
30 |
47 |
Corcoran |
Fri |
6:00pm |
|
|
|
Cardinal
O'Hara (forfeit) |
0 |
2 |
Binghamton |
Sat |
2:00pm |
|
|
|
Pulaski |
8 |
48 |
Notre
Dame |
Sat |
2:00pm |
|
|
|
Waverly |
26 |
34 |
Chenango
Valley |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Bainbridge-Guilford |
14 |
47 |
Deposit/HANCOCK |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Oxford |
26 |
48 |
Unadilla
Valley |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Trumansburg |
6 |
18 |
Thomas
A. Edison |
Sat |
1:30pm |
|
|
|
Moravia |
12 |
59 |
SPENCER-VAN
ETTEN/Candor |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Week 5 |
|
|
Friday October 4 and Saturday, October 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
AWAY |
HOME |
|
Day |
Kickoff |
|
|
|
Deposit/Hancock |
44 |
36 |
Unatego/Franklin |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Union-Endicott |
21 |
20 |
Vestal |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Whitney
Point |
32 |
14 |
Moravia |
Sat |
1:30pm |
|
|
|
Trumansburg |
26 |
18 |
Oxford |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Norwich |
48 |
0 |
Oneonta |
Sat |
3:00pm |
|
|
|
Windsor |
26 |
25 |
Sidney |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Dryden |
36 |
31 |
Southern
Hills |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Walton |
36 |
6 |
Bainbridge-Guilford |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Owego |
7 |
3 |
Waverly |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Groton |
14 |
55 |
Tioga |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Binghamton |
35 |
63 |
Elmira |
Sat |
1:30pm |
|
|
|
Delhi |
15 |
35 |
Greene |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Watkins
Glen/Odessa-Montour |
14 |
20 |
Ithaca |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Horseheads |
14 |
23 |
Corning |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
NY
Mills |
18 |
47 |
Lansing |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Unadilla
Valley |
40 |
44 |
Newfield |
Sat |
12:00pm |
|
|
|
Thomas
A. Edison |
0 |
34 |
Notre
Dame |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Johnson
City |
34 |
70 |
Maine-Endwell |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Spencer-Van
Etten/Candor |
6 |
33 |
Newark
Valley |
Sat |
1:30pm |
|
|
|
Chenango
Valley |
14 |
45 |
Chenango
Forks |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Harpursville/Afton |
0 |
61 |
Susquehanna
Valley |
Sat |
2:30pm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Week 6 |
|
|
Friday, October 11 and Saturday, October 12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Blue games are at a neutral site. |
|
|
|
|
|
|
AWAY |
HOME |
|
Day |
Kickoff |
|
|
|
Watkins
Glen/Odessa-Montour |
27 |
0 |
Spencer-Van
Etten/CANDOR |
Fri |
7:00PM |
|
|
|
Unadilla
Valley |
51 |
6 |
Thomas
A. Edison |
Sat |
1:30pm |
|
|
|
Chenango
Forks |
43 |
12 |
Johnson
City |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Maine
Endwell |
35 |
28 |
Norwich |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Horseheads |
49 |
14 |
Vestal |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Newfield |
38 |
6 |
Trumansburg |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Corning |
24 |
6 |
Union-Endicott |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Waverly |
28 |
14 |
Oneonta |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Delhi |
56 |
50 |
DEPOSIT/Hancock |
Sat |
1:30pm |
|
|
|
Tioga |
48 |
20 |
Greene |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Henninger |
21 |
55 |
Elmira |
Sat |
1:30pm |
|
|
|
Harpursville/Afton |
36 |
64 |
Walton |
Sat |
1:30pm |
|
|
|
Notre
Dame |
28 |
31 |
Lansing |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Groton |
26 |
27 |
Moravia |
Fri |
7:30pm |
|
|
|
Ithaca |
6 |
49 |
Binghamton |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Dryden |
12 |
44 |
Newark
Valley |
Sat |
1:30pm |
|
|
|
Sidney |
42 |
54 |
Whitney
Point |
Sat |
1:30pm |
|
|
|
Owego |
14 |
21 |
Chenango
Valley |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Bainbridge-Guilford |
7 |
28 |
Unatego/Franklin |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Oxford |
12 |
64 |
Morrisville-Eaton |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Windsor |
0 |
29 |
Susquehanna
Valley |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
|
|
|
at
Cortland St |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Week 7 |
|
|
Friday, October 18 and Saturday, October 19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
AWAY |
HOME |
|
Day |
Kickoff |
|
|
|
Susquehanna
Valley |
53 |
8 |
Sidney |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Chenango
Valley |
38 |
12 |
Johnson
City |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Newark
Valley |
41 |
0 |
Fulton |
Fri |
6:30pm |
|
|
|
Whitney
Point |
22 |
14 |
Harpursville/Afton |
Sat |
1:30pm |
|
|
|
Weedsport |
2 |
0 |
Trumansburg
(forfeit) |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Lansing |
46 |
24 |
Unadilla
Valley |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Norwich |
40 |
20 |
Waverly |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Elmira |
16 |
8 |
Vestal |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Greene |
28 |
26 |
Windsor |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Groton |
38 |
8 |
Bainbridge-Guilford |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Walton |
44 |
14 |
DEPOSIT/Hancock |
Sat |
1:30pm |
|
|
|
Tioga |
42 |
7 |
Moravia |
Sat |
1:30pm |
|
|
|
Unatego/Franklin |
12 |
41 |
Delhi |
Sat |
1:30pm |
|
|
|
Maine-Endwell |
20 |
37 |
Owego |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Spencer-Van
Etten/Candor |
6 |
35 |
Dryden |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Liverpool |
0 |
28 |
Corning |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Ithaca |
41 |
43 |
Oneonta |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Thomas
A. Edison |
20 |
54 |
Newfield |
Sat |
12:00pm |
|
|
|
Binghamton |
28 |
35 |
Horseheads |
Sat |
1:30pm |
|
|
|
Oxford |
20 |
52 |
Notre
Dame |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Union-Endicott |
12 |
41 |
Chenango
Forks |
Sat |
1:30pm |
|
|
|
Port
Bryon/Union Springs |
0 |
60 |
WATKINS
GLEN/Odessa-Montour |
Sat |
7:00pm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Week 8 |
|
|
Friday, October 25 and Saturday, October 26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
AWAY |
HOME |
|
Day |
Kickoff |
|
|
|
Watkins
Glen/Odessa-Montour |
34 |
6 |
Dryden |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Chenango
Forks |
27 |
7 |
Waverly |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Newark
Valley |
35 |
6 |
Groton |
Sat |
7:00pm |
|
|
|
Notre
Dame |
2 |
0 |
Unadilla
Valley (forfeit) |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Corning |
8 |
0 |
Elmira |
Sat |
1:30pm |
|
|
|
Sidney |
35 |
24 |
Harpursville/Afton |
Sat |
1:30pm |
|
|
|
Bainbridge-Guilford |
21 |
41 |
Delhi |
Sat |
1:30pm |
|
|
|
Johnson
City |
0 |
35 |
Owego |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Deposit/Hancock |
32 |
47 |
Tioga |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Moravia |
6 |
28 |
Greene |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Thomas
A. Edison |
8 |
12 |
Oxford |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Unatego/Franklin |
22 |
55 |
Walton |
Sat |
1:30pm |
|
|
|
Trumansburg |
20 |
48 |
Lansing |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Chenango
Valley |
36 |
51 |
Norwich |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Whitney
Point |
14 |
42 |
Windsor |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Union-Endicott |
26 |
28 |
Binghamton |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Ithaca |
6 |
41 |
Horseheads |
Fri |
1:30pm |
|
|
|
Newfield |
28 |
34 |
Bishop
Grimes |
Sat |
7:00pm |
|
|
|
Oneonta |
21 |
48 |
Maine-Endwell |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Vestal |
7 |
22 |
Susquehanna
Valley |
Fri |
1:30pm |
|
|
|
Jordan-Elbridge |
12 |
28 |
SPENCER-VAN
ETTEN/Candor |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Week 9 |
|
|
Wednesday October 30 thru Saturday, November 2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Class |
Section
4 SemiFinals |
AWAY |
HOME |
|
Day |
Kickoff |
|
|
B |
Maine-Endwell |
57 |
29 |
Owego |
Fri |
7:00pm |
|
|
8 |
Newfield |
44 |
34 |
Notre
Dame |
Fri |
8:00pm |
|
|
C |
Windsor |
28 |
26 |
Newark
Valley |
Sat |
1:30pm |
|
|
AA |
Horseheads |
12 |
28 |
Elmira |
Sat |
1:30pm |
|
|
D |
Delhi* |
20 |
41 |
Tioga* |
Sat |
3:00pm |
|
|
AA |
Binghamton |
27 |
44 |
Corning |
Fri |
7:00pm |
|
|
8 |
Unadilla
Valley |
0 |
34 |
Lansing |
Fri |
7:00pm |
|
|
C |
Greene* |
14 |
40 |
Walton* |
Sat |
12:00pm |
|
|
B |
Norwich |
17 |
48 |
Chenango
Forks |
Fri |
7:00pm |
|
|
C |
Watkins
Glen/Odessa-Montour |
6 |
46 |
Susquehanna
Valley |
Sat |
3:30pm |
|
|
|
Regular
Season & Crossovers |
AWAY |
HOME |
|
Day |
Kickoff |
|
|
|
Roscoe/Livingston
Manor/Downsville |
40 |
8 |
Oxford |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Harpursville/Afton |
34 |
18 |
Bainbridge-Guilford |
Wed |
6:00pm |
|
|
|
Chenango
Valley |
41 |
20 |
Sidney |
Fri |
6:00pm |
|
|
|
Waverly |
7 |
0 |
Athens |
Sat |
7:00pm |
|
|
|
Oneonta |
41 |
54 |
Dryden |
Wed |
6:00pm |
|
|
|
Moravia |
14 |
34 |
Deposit/Hancock |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Groton |
14 |
30 |
Unatego/Franklin |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Thomas
A. Edison |
22 |
44 |
Sherburne-Earlville |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
*
= at Johnson City |
|
|
|
|
|
|
|
|
Not playing in Week 9 |
|
|
|
Vestal,
Union-Endicott, Johmson City, Ithaca, SVEC, Whitney Point,
Trumansburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Section 4 Finals |
|
Friday November 8 and Saturday November 9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Class |
Section
4 Championships |
AWAY |
HOME |
|
Day |
Kickoff |
|
|
D |
Walton* |
36 |
44 |
Tioga* |
Fri |
7:00pm |
|
|
A |
Vestal |
6 |
39 |
Union-Endicott |
Fri |
7:00pm |
|
|
AA |
Elmira |
12 |
14 |
Corning |
Fri |
7:00pm |
|
|
8 |
Newfield* |
26 |
55 |
Lansing* |
Sat |
12:00pm |
|
|
C |
Windsor* |
8 |
50 |
Susquehanna
Valley* |
Sat |
3:00pm |
|
|
B |
Maine-Endwell* |
12 |
28 |
Chenango
Forks* |
Sat |
6:00pm |
|
|
Class |
Section
3 Championships |
|
|
|
Day |
Kickoff |
|
|
D |
Waterville |
6 |
22 |
Frankfort-Schuyler
(7-2) |
Sat |
11:00am |
|
|
A |
Auburn |
7 |
55 |
Carthage
(8-1) |
Fri |
? |
|
|
C |
Cato-Meridian |
6 |
41 |
Lowville
(9-0) |
Sat |
2:009m |
|
|
B |
Oneida |
7 |
14 |
Solvay
(9-0) |
Sat |
5:00m |
|
|
AA |
Cicero-North
Syracuse (6-3) |
28 |
25 |
Utica
Proctor (9-0) |
Sat |
8:00pm |
|
|
|
*
= at Johnson City |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
State Quarterfinals |
|
Friday November 15 and Saturday November 16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Class |
|
|
|
|
Day |
Kickoff |
|
|
8 |
Ellenville
(7-2) |
24 |
14 |
Lansing
(8-0) |
Sat |
4:00pm |
|
|
8 |
Maple
Grove (4-3) |
34 |
60 |
Oakfield-Alabama/Elba
(7-0) |
Sat |
1:00pm |
|
|
Class |
CENTRAL
REGION |
|
|
At
Vestal High School |
Day |
Kickoff |
|
|
AA |
Cicero-North
Syracuse (7-3) |
24 |
22 |
Corning
(9-1) |
Sat |
6:00pm |
|
|
A |
Carthage
(9-1) |
38 |
14 |
Union-Endicott
(2-7) |
Fri |
8:00pm |
|
|
B |
Solvay
(10-0) |
15 |
48 |
Chenango
Forks (10-0) |
Sat |
3:00pm |
|
|
C |
Lowville
(10-0) |
36 |
44 |
Susquehanna
Valley (10-0) |
Sat |
12:00pm |
|
|
D |
Frankfort-Schuyler
(8-2) |
20 |
43 |
Tioga
(10-0) |
Fri |
5:00pm |
|
|
Class |
FAR
WESTERN REGION |
|
|
|
Day |
Kickoff |
|
|
AA |
Lancaster
(8-2) |
28 |
32 |
McQuaid
Jesuit (10-0) |
Sat |
6:30pm |
|
|
A |
Canandaigua
(9-1) |
24 |
6 |
South
Park (10-0) |
Fri |
8:00pm |
|
|
B |
Livonia
(8-2) |
29 |
40 |
WNY
Maritime (9-1) |
Sat |
3:15pm |
|
|
C |
Letchworth/Warsaw
(9-1) |
8 |
54 |
Southwestern
(10-0) |
Sat |
12:00pm |
|
|
D |
Clymer/Sherman/Panama
(8-1) |
47 |
14 |
Batavia
Notre Dame (10-0) |
Fri |
5:00pm |
|
|
Class |
NORTHERN
REGION |
|
|
|
Day |
Kickoff |
|
|
AA |
Pine
Bush (8-2) |
7 |
41 |
Shenendehowa
(9-1) |
Fri |
7:00pm |
|
|
A |
Cornwall
(9-0) |
28 |
27 |
Queensbury
(10-0) |
Sat |
3:00pm |
|
|
B |
Potsdam
(7-2) |
8 |
28 |
Schuylerville
(9-1) |
Fri |
7:00pm |
|
|
C |
Gouverneur
(9-0) |
10 |
2 |
Stillwater
(10-0) |
Fri |
7:00pm |
|
|
D |
Moriah
(6-3) |
28 |
22 |
Warrensburg/North
Warren (9-1) |
Sat |
1:00pm |
|
|
Class |
SOUTHERN
REGION |
|
|
|
Day |
Kickoff |
|
|
AA |
Utica
Proctor-3 (9-1) |
7 |
21 |
New
Rochelle (10-0) |
Sat |
5:00pm |
|
|
A |
Auburn-3
(7-3) |
13 |
49 |
Rye
(9-1) |
Fri |
7:30pm |
|
|
B |
Port
Jervis (8-2) |
20 |
14 |
Ardsley
(9-0) |
Sat |
1:00pm |
|
|
C |
Chester
(6-2) |
8 |
19 |
Valhalla
(7-2) |
Fri |
7:00pm |
|
|
D |
Waterville-3
(7-3) |
6 |
12 |
Tuckahoe
(8-1) |
Fri |
4:30pm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
State Semifinals |
|
Friday November 22 and Saturday November 23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Class |
WESTERN
NEW YORK |
|
|
At
Cicero-North Syracue HS |
Day |
Kickoff |
|
|
D |
Clymer/Sherman/Panama
(9-1) |
28 |
27 |
Tioga
(11-0) |
Fri |
5:00pm |
|
|
A |
Canandaigua
(10-1) |
6 |
16 |
Carthage
(10-1) |
Fri |
8:00pm |
|
|
C |
Southwestern
(11-0) |
28 |
35 |
Susquehanna
Valley (11-0) |
Sat |
12:00pm |
|
|
B |
WNY
Maritime (10-1) |
20 |
41 |
Chenango
Forks (11-0) |
Sat |
3:00pm |
|
|
AA |
McQuaid
Jesuit (11-0) |
42 |
28 |
Cicero-North
Syracuse (8-3) |
Sat |
6:00pm |
|
|
Class |
EASTERN
NEW YORK |
|
|
At
Middletown HS |
Day |
Kickoff |
|
|
D |
Moriah
(7-3) |
46 |
12 |
Tuckahoe
(9-1) |
Fri |
5:00pm |
|
|
A |
Cornwall
(10-0) |
45 |
34 |
Rye
(10-1) |
Fri |
8:00pm |
|
|
C |
Gouverneur
(10-0) |
14 |
11 |
Valhalla
(8-2) |
Sat |
12:00pm |
|
|
B |
Schuylerville
(10-1) |
8 |
7 |
Port
Jervis (9-2) |
Sat |
3:00pm |
|
|
AA |
Shenendehowa
(10-1) |
17 |
24 |
New
Rochelle (11-0) |
Sat |
6:00pm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
State Championships |
|
Friday November 29 and Sunday December 1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Class |
|
|
|
At
The Carrier Dome |
Day |
Kickoff |
|
|
D |
Clymer/Sherman/Panama
(10-1) |
47 |
6 |
Moriah
(8-3) |
Fri |
12:00pm |
|
|
A |
Carthage
(11-1) |
27 |
30 |
Cornwall
(11-0) |
Fri |
3:00pm |
|
|
C |
Susquehanna
Valley (12-0) |
22 |
0 |
Gouverneur
(11-0) |
Fri |
6:00pm |
|
|
B |
Chenango
Forks (12-0) |
38 |
14 |
Schuylerville
(11-1) |
Sun |
12:00pm |
|
|
AA |
McQuaid
Jesuit (12-0) |
0 |
28 |
New
Rochelle (12-0) |
Sat |
8:00pm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|