|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018 Section 4
Football |
|
|
|
8-man and 11-man
Schedules |
|
|
|
For Deposit/Hancock,
Spencer-Van Etten/Candor & Watkins Glen/Odessa-Montour, |
|
|
|
when at home the home
school is in CAPITAL letters. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Week 1 |
|
|
Friday, August 31 & Saturday, September 1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Blue games are at a neutral site. |
|
|
|
|
|
|
AWAY |
HOME |
|
Day |
Kickoff |
|
|
|
Windsor |
19 |
49 |
Norwich |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Watkins Glen/Odessa-Montour |
56 |
8 |
Groton |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Walton |
14 |
24 |
SPENCER-VAN ETTEN/Candor |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Union-Endicott |
21 |
60 |
Newburgh-9 |
Fri |
6:00pm |
|
|
|
Thomas A. Edison |
6 |
28 |
Deposit/HANCOCK |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Oneonta |
21 |
68 |
Maine-Endwell |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Johnson City |
12 |
34 |
Chenango Valley |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Ithaca |
51 |
8 |
Oswego-3 |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Harpursville/Afton |
14 |
32 |
Bainbridge-Guilford |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Greene |
23 |
26 |
Sidney |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Elmira |
50 |
21 |
Corning |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Utica Proctor-3 |
30 |
24 |
Binghamton
(Carrier Dome)
1 OT |
Fri |
8:00pm |
|
|
|
Syracuse Fowler-3 |
14 |
56 |
Owego
(Carrier Dome) |
Sat |
11:00am |
|
|
|
Whitney Point |
32 |
6 |
Taconic Hills-2
(Cobleskill HS) |
Sat |
1:00pm |
|
|
|
Vestal |
6 |
13 |
Horseheads |
Sat |
1:30pm |
|
|
|
Unatego/Franklin |
36 |
6 |
Moravia |
Sat |
1:30pm |
|
|
|
Tioga |
6 |
10 |
Newark Valley |
Sat |
1:30pm |
|
|
|
Dryden |
28 |
14 |
Delhi |
Sat |
1:30pm |
|
|
|
Jamesville-DeWitt-3 |
19 |
28 |
Susquehanna Valley
(Carrier Dome) |
Sat |
5:00pm |
|
|
|
Livonia-5 |
33 |
26 |
Waverly |
Sat |
7:00pm |
|
|
|
Central Square-3 |
12 |
34 |
Chenango Forks
(Carrier Dome) |
Sat |
8:00pm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Week 2 |
|
|
Thursday, September 6 thru Saturday September 8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Blue games are at a neutral site. |
|
|
|
|
|
|
AWAY |
HOME |
|
Day |
Kickoff |
|
|
|
Greene |
48 |
14 |
Moravia (SUNY
Cortland) |
Thu |
7:30pm |
|
|
|
Walton |
28 |
6 |
Groton |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Vestal |
35 |
9 |
Ithaca |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Spencer-Van Etten/Candor |
20 |
28 |
Tioga |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Southern Hills-3 |
21 |
40 |
Dryden |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Sidney |
46 |
22 |
Unatego/Franklin |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Owego |
21 |
6 |
Windsor |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Maine-Endwell |
47 |
14 |
Johnson City |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Corning |
45 |
41 |
Union-Endicott |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Chenango Valley |
34 |
21 |
Oneonta |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Bainbridge-Guilford |
38 |
24 |
Cohoes-2 |
Sat |
1:00pm |
|
|
|
Waverly |
49 |
7 |
Thomas A. Edison |
Sat |
1:30pm |
|
|
|
Norwich |
21 |
49 |
Chenango Forks |
Sat |
1:30pm |
|
|
|
Horseheads |
27 |
40 |
Elmira |
Sat |
1:30pm |
|
|
|
Herkimer-3 |
37 |
24 |
Whitney Point |
Sat |
1:30pm |
|
|
|
Deposit/Hancock |
6 |
51 |
Newark Valley |
Sat |
1:30pm |
|
|
|
Delhi |
7 |
14 |
Harpursville/Afton |
Sat |
1:30pm |
|
|
|
Aquinas-5 |
49 |
7 |
Binghamton |
Sat |
3:00pm |
|
|
|
Susquehanna Valley |
56 |
22 |
Watkins Glen/ODESSA-MONTOUR |
Sat |
7:00pm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Week 3 |
|
|
Friday, September 14 & Saturday, September 15 |
|
|
|
|
|
Green games are 8-man football. |
|
|
Blue games are at a neutral site. |
|
|
|
|
|
|
AWAY |
HOME |
|
Day |
Kickoff |
|
|
|
Union-Endicott |
55 |
29 |
Auburn-3 |
Fri |
6:30pm |
|
|
|
Elmira |
49 |
24 |
Christian Brothers Academy-3 |
Fri |
6:30pm |
|
|
|
Windsor |
51 |
13 |
Johnson City |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Watkins Glen/Odessa-Montour |
20 |
21 |
Waverly |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Unatego/Franklin |
0 |
18 |
Greene |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Oneonta |
20 |
56 |
Norwich |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Moravia |
14 |
29 |
Groton |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Horseheads |
35 |
51 |
Binghamton |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
East Syracuse-Minoa-3 |
8 |
27 |
Vestal |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Delhi |
19 |
40 |
Bainbridge-Guilford |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Chenango Valley |
14 |
44 |
Maine-Endwell |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Chenango Forks |
25 |
10 |
Owego |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Lansing |
42 |
28 |
Notre Dame |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Tioga |
14 |
32 |
Cardinal O'Hara-CHS |
Sat |
1:00pm |
|
|
|
Dryden |
14 |
7 |
Spencer-Van Etten/CANDOR |
Sat |
1:00pm |
|
|
|
Unadilla Valley |
50 |
60 |
Newfield |
Sat |
1:30pm |
|
|
|
Syracuse Fowler-3 |
0 |
57 |
Susquehanna Valley |
Sat |
1:30pm |
|
|
|
Sidney |
49 |
20 |
DEPOSIT/Hancock |
Sat |
1:30pm |
|
|
|
Oxford |
26 |
0 |
Clinton (non-league) |
Sat |
1:30pm |
|
|
|
Newark Valley |
55 |
6 |
Harpursville/Afton |
Sat |
1:30pm |
|
|
|
Cairo-Durham/Catskill-2 |
8 |
58 |
Walton |
Sat |
1:30pm |
|
|
|
Corning |
43 |
14 |
Ithaca |
Sat |
6:00pm |
|
|
|
Thomas A. Edison |
12 |
34 |
Whitney Point |
Sat |
7:00pm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Week 4 |
|
|
Friday, September 21 & Saturday, September 22 |
|
|
|
|
|
Green games are 8-man football. |
|
|
Blue games are at a neutral site. |
|
|
|
|
|
|
AWAY |
HOME |
|
Day |
Kickoff |
|
|
|
Binghamton |
36 |
28 |
Union-Endicott
1 OT |
Fri |
5:45pm |
|
|
|
Horseheads |
42 |
0 |
Ithaca |
Fri |
6:00pm |
|
|
|
Bainbridge-Guilford |
6 |
63 |
Sidney |
Fri |
6:00pm |
|
|
|
Moravia |
14 |
54 |
Tioga |
Fri |
6:30pm |
|
|
|
Waverly |
34 |
23 |
Greene |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Maine-Endwell |
38 |
32 |
Vestal |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Johnson City |
6 |
40 |
Norwich |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Groton |
6 |
52 |
Deposit/HANCOCK |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Chenango Valley |
25 |
34 |
Owego |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Chenango Forks |
48 |
12 |
Oneonta |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Batavia-5 |
41 |
26 |
Windsor |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Notre Dame |
48 |
14 |
Oxford |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Newfield |
8 |
54 |
Lansing |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Unadilla Valley |
|
|
Open date |
|
|
|
|
|
Fonda-Fultonville-2 |
0 |
8 |
Unatego/Franklin |
Sat |
12:00pm |
|
|
|
FDR Hyde Park-9 |
28 |
45 |
Corning |
Sat |
1:00pm |
|
|
|
Watkins Glen/Odessa-Montour |
46 |
12 |
Thomas A. Edison |
Sat |
1:30pm |
|
|
|
Spencer-Van Etten/Candor |
25 |
30 |
Newark Valley |
Sat |
1:30pm |
|
|
|
Harpursville/Afton |
0 |
34 |
Whitney Point |
Sat |
1:30pm |
|
|
|
Delhi |
14 |
47 |
Walton |
Sat |
1:30pm |
|
|
|
Corcoran-3 |
8 |
30 |
Elmira |
Sat |
1:30pm |
|
|
|
Susquehanna Valley |
54 |
12 |
Dryden (SUNY
Cortland) |
Sat |
4:30pm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Week 5 |
|
|
Thursday, September 27 thru Monday, October 1 |
|
|
|
|
|
Green games are 8-man football. |
|
|
Blue games are at a neutral site. |
|
|
|
|
|
|
AWAY |
HOME |
|
Day |
Kickoff |
|
|
|
Norwich |
41 |
21 |
Chenango Valley |
Thu |
7:00pm |
|
|
|
Ithaca |
0 |
42 |
Nottingham-3 |
Fri |
6:30pm |
|
|
|
Windsor |
17 |
54 |
Chenango Forks |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Walton |
24 |
54 |
Sidney |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Unatego/Franklin |
30 |
28 |
Bainbridge-Guilford |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Tioga |
48 |
0 |
Groton |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Susquehanna Valley |
36 |
7 |
SPENCER-VAN ETTEN/Candor |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Oswego-3 |
0 |
58 |
Waverly |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Oneonta |
10 |
14 |
Johnson City |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Honeoye Falls-Lima-5 |
20 |
19 |
Watkins Glen/ODESSA-MONTOUR |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Harpursville/Afton |
7 |
36 |
Greene |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Elmira |
42 |
40 |
Binghamton
1 OT |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Clyde-Savannah-5 |
6 |
26 |
Dryden |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Newfield |
6 |
40 |
Oxford |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Lansing |
46 |
8 |
Unadilla Valley |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Notre Dame |
|
|
Open date |
|
|
|
|
|
Whitney Point |
14 |
40 |
Newark Valley |
Sat |
1:30pm |
|
|
|
Owego |
27 |
36 |
Maine-Endwell |
Sat |
1:30pm |
|
|
|
Deposit/Hancock |
53 |
26 |
Delhi |
Sat |
1:30pm |
|
|
|
Corning |
21 |
28 |
Horseheads |
Sat |
1:30pm |
|
|
|
Vestal |
11 |
6 |
Union-Endicott |
Sat |
2:00pm |
|
|
|
Thomas A. Edison |
20 |
34 |
Moravia |
Mon |
5:15pm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Week 6 |
|
|
Friday, October 5 & Saturday, October 6 |
|
|
|
|
|
Green games are 8-man football. |
|
|
Blue games are at a neutral site. |
|
|
|
|
|
|
AWAY |
HOME |
|
Day |
Kickoff |
|
|
|
Watkins Glen/Odessa-Montour |
0 |
42 |
Tioga |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Walton |
20 |
14 |
Unatego/Franklin
1 OT |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Sidney |
34 |
0 |
Helderberg Valley-2 |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Norwich |
14 |
36 |
Maine-Endwell |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Newark Valley |
0 |
62 |
Susquehanna Valley |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Moravia |
18 |
34 |
Frankfort-Schuyler-3 |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Johnson City |
20 |
52 |
Chenango Forks |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Harpursville/Afton |
6 |
43 |
Spencer-Van Etten/CANDOR |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Groton |
6 |
44 |
Greene |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Dryden |
14 |
30 |
Waverly |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Deposit/Hancock |
42 |
30 |
Bainbridge-Guilford |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Chenango Valley |
36 |
42 |
Windsor |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Binghamton |
25 |
21 |
Vestal |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Auburn-3 |
44 |
7 |
Corning |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Unadilla Valley |
34 |
60 |
Notre Dame |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Oxford |
12 |
56 |
Lansing |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Newfield |
|
|
Open date |
|
|
|
|
|
Whitney Point |
42 |
34 |
Delhi |
Sat |
1:30pm |
|
|
|
Union-Endicott |
0 |
35 |
Horseheads |
Sat |
1:30pm |
|
|
|
Ithaca |
7 |
64 |
Elmira |
Sat |
1:30pm |
|
|
|
Clyde-Savannah-5 |
14 |
24 |
Thomas A. Edison |
Sat |
1:30pm |
|
|
|
Owego |
42 |
17 |
Oneonta |
Sat |
3:00pm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Week 7 |
|
|
Friday, October 12 & Saturday, October 13 |
|
|
|
|
|
Green games are 8-man football. |
|
|
Blue games are at a neutral site. |
|
|
|
|
|
|
AWAY |
HOME |
|
Day |
Kickoff |
|
|
|
Tioga |
42 |
19 |
Waverly |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Waterville-3 |
14 |
28 |
Groton |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Thomas A. Edison |
12 |
55 |
Dryden (SUNY
Cortland) |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Owego |
40 |
6 |
Johnson City |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Maine-Endwell |
28 |
10 |
Windsor |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Ithaca |
0 |
1 |
Binghamton
forfeit win |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Horseheads |
20 |
40 |
Liverpool-3 |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Fulton-3 |
28 |
63 |
Norwich |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Elmira |
61 |
20 |
Union-Endicott |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Corning |
14 |
26 |
Vestal |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Chenango Forks |
48 |
20 |
Chenango Valley |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Oxford |
36 |
28 |
Unadilla Valley |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Notre Dame |
46 |
8 |
Newfield |
Sat |
1:00pm |
|
|
|
Lansing |
|
|
Open date |
|
|
|
|
|
Unatego/Franklin |
16 |
22 |
DEPOSIT/Hancock |
Sat |
1:30pm |
|
|
|
Susquehanna Valley |
46 |
0 |
Harpursville/Afton |
Sat |
1:30pm |
|
|
|
Spencer-Van Etten/Candor |
22 |
28 |
Whitney Point |
Sat |
1:30pm |
|
|
|
Sidney |
40 |
8 |
Delhi |
Sat |
1:30pm |
|
|
|
Oneonta |
10 |
7 |
Newark Valley |
Sat |
1:30pm |
|
|
|
Bainbridge-Guilford |
20 |
36 |
Walton |
Sat |
1:30pm |
|
|
|
Greene |
21 |
14 |
Chatham-2
(Fonda HS) |
Sat |
2:30pm |
|
|
|
Moravia |
6 |
51 |
WATKINS GLEN/Odessa-Montour |
Sat |
7:00pm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Week 8 |
|
|
Friday, October 19 & Saturday, October 20 |
|
|
|
|
|
Green games are 8-man football. |
|
|
Blue games are at a neutral site. |
|
|
|
|
|
|
AWAY |
HOME |
|
Day |
Kickoff |
|
|
|
Windsor |
27 |
32 |
Oneonta |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Union-Endicott |
49 |
0 |
Ithaca |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Spencer-Van Etten/Candor |
27 |
13 |
Chenango Valley |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Norwich |
13 |
25 |
Owego |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Newark Valley |
46 |
53 |
Sidney |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Greene |
14 |
41 |
Tioga |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Dryden |
12 |
27 |
WATKINS GLEN/Odessa-Montour |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Delhi |
13 |
34 |
Unatego/Franklin |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Binghamton |
50 |
21 |
Corning |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Bainbridge-Guilford |
6 |
26 |
Moravia |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Newfield |
20 |
40 |
Unadilla Valley |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Notre Dame |
14 |
15 |
Lansing |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Oxford |
|
|
Open date |
|
|
|
|
|
Waverly |
34 |
12 |
Harpursville/Afton |
Sat |
1:30pm |
|
|
|
Vestal |
30 |
28 |
Elmira |
Sat |
1:30pm |
|
|
|
Maine-Endwell |
14 |
24 |
Chenango Forks |
Sat |
1:30pm |
|
|
|
Johnson City |
18 |
60 |
Horseheads |
Sat |
1:30pm |
|
|
|
Groton |
18 |
32 |
Thomas A. Edison |
Sat |
1:30pm |
|
|
|
Deposit/Hancock |
14 |
20 |
Walton |
Sat |
1:30pm |
|
|
|
Whitney Point |
0 |
66 |
Susquehanna Valley |
Sat |
2:30pm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Week 9 |
|
|
Thursday, October 25 thru Saturday, October 27 |
|
|
|
|
|
Green games are 8-man football. |
|
|
Blue games are at a neutral site. |
|
|
|
|
|
|
AWAY |
HOME |
|
Day |
Kickoff |
|
|
|
Horseheads |
40 |
26 |
Binghamton |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Newark Valley |
5 |
20 |
Waverly
at Binghamton |
Sat |
1:00pm |
|
|
|
Greene |
24 |
23 |
Sidney
at Johnson City |
Sat |
1:00pm |
|
|
|
Corning |
6 |
59 |
Elmira |
Sat |
1:30pm |
|
|
|
Norwich |
6 |
32 |
Chenango Forks |
Sat |
1:30pm |
|
|
|
Owego |
26 |
40 |
Maine-Endwell |
Sat |
1:30pm |
|
|
|
Watkins Glen/Odessa-Montour |
6 |
56 |
Susquehanna Valley
at Binghamton |
Sat |
4:00pm |
|
|
|
Walton |
0 |
35 |
Tioga
at Johnson City |
Sat |
4:00pm |
|
|
|
Regular Season & Crossovers |
AWAY |
HOME |
|
Day |
Kickoff |
|
|
|
Spencer-Van Etten/Candor |
19 |
23 |
Windsor |
Thu |
6:00pm |
|
|
|
Dryden |
12 |
33 |
Chenango Valley |
Fri |
6:00pm |
|
|
|
Groton |
8 |
22 |
Unatego/Franklin |
Fri |
6:30pm |
|
|
|
Deposit/Hancock |
40 |
49 |
Oneonta |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Oxford |
28 |
54 |
Notre Dame |
Fri |
7:00pm |
|
|
|
Moravia |
6 |
39 |
Harpursville/Afton
at Windsor |
Fri |
7:30pm |
|
|
|
Lansing |
34 |
8 |
Newfield |
Sat |
12:00pm |
|
|
|
Unadilla Valley |
22 |
27 |
Tupper Lake-10 |
Sat |
1:00pm |
|
|
|
Bainbridge-Guilford |
29 |
12 |
Thomas A. Edison |
Sat |
1:30pm |
|
|
|
Not playing in Week 9 |
|
|
|
Delhi, Ithaca, Johnson
City and Whitney Point, nor Vestal or Union-Endicott |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Section 4 Finals |
|
Friday, November 2 & Saturday, November 3 |
|
|
|
|
|
Green games are 8-man football. |
|
|
|
|
|
|
|
Class |
Section
4 Championships |
AWAY |
HOME |
At
U-E High School |
Day |
Kickoff |
|
|
D |
Greene |
7 |
36 |
Tioga |
Fri |
5:00pm |
|
|
A |
Union-Endicott |
13 |
27 |
Vestal |
Fri |
8:00pm |
|
|
C |
Waverly |
7 |
62 |
Susquehanna
Valley |
Sat |
12:00pm |
|
|
B |
Maine-Endwell |
0 |
15 |
Chenango
Forks |
Sat |
3:00pm |
|
|
AA |
Horseheads |
6 |
30 |
Elmira |
Sat |
6:00pm |
|
|
8 |
Notre
Dame |
38 |
20 |
Lansing
at Binghamton |
Fri |
7:00pm |
|
|
Class |
Section
3 Championships |
AWAY |
HOME |
At
The Carrier Dome |
Day |
Kickoff |
|
|
D |
Onondaga |
20 |
12 |
Herkimer |
Fri |
5:00pm |
|
|
A |
Carthage |
21 |
33 |
Indian
River |
Fri |
8:00pm |
|
|
C |
General
Brown |
14 |
21 |
Holland
Patent |
Sat |
12:00pm |
|
|
B |
Cazenovia |
10 |
41 |
Skaneateles |
Sat |
3:00pm |
|
|
AA |
West
Genesee |
0 |
40 |
Cicero-North
Syracuse |
Sat |
6:00pm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
State Quarterfinals |
|
Friday, November 9 & Saturday, November 10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Class |
8-man
Section 4 vs 9 |
AWAY |
HOME |
|
Day |
Kickoff |
|
|
8 |
Tri-Valley-9 |
36 |
38 |
Notre
Dame-4
at Binghamton |
Fri |
7:00pm |
|
|
Class |
CENTRAL
REGION - Section 4 vs 3 |
AWAY |
HOME |
At
Cicero-North Syracuse |
Day |
Kickoff |
|
|
D |
Tioga
(8-2) |
56 |
6 |
Onondaga
(7-2) |
Fri |
5:00pm |
|
|
A |
Vestal
(6-3) |
7 |
48 |
Indian
River (10-0) |
Fri |
8:00pm |
|
|
C |
Susquehanna
Valley (10-0) |
43 |
7 |
Holland
Patent (10-0) |
Sat |
12:00pm |
|
|
B |
Chenango
Forks (10-0) |
26 |
27 |
Skaneateles
(10-0) |
Sat |
3:00pm |
|
|
AA |
Elmira
(9-1) |
20 |
34 |
Cicero-North
Syracuse (10-0) |
Sat |
6:00pm |
|
|
Class |
WESTERN
REGION - Section 5 vs 6 |
AWAY |
HOME |
At
Clarence High School |
Day |
Kickoff |
|
|
C |
Letchworth/Warsaw
(9-1) |
6 |
54 |
Cleveland
Hill (9-1) |
Fri |
5:00pm |
|
|
A |
Irondequoit
(10-0) |
8 |
15 |
West
Seneca East (9-1) |
Fri |
8:00pm |
|
|
D |
Alexander
(10-0) |
6 |
29 |
Clymer/Sherman/Panama
(10-0) |
Sat |
12:00pm |
|
|
AA |
Aquinas
Institute (9-1) |
39 |
7 |
Lancaster
(9-1) |
Sat |
3:15pm |
|
|
B |
Batavia
(10-0) |
56 |
28 |
Cheektowaga
(9-1) |
Sat |
6:30pm |
|
|
Class |
NORTHERN
REGION - Section 2 vs 7/10 |
AWAY |
HOME |
Venues
are varied |
Day |
Kickoff |
|
|
C* |
Cambridge/Salem
(10-0) |
6 |
16 |
Ogdensburg
FA-7 (9-1) |
Fri |
7:00pm |
|
|
B* |
Beekmantown-7
(8-1) |
7 |
21 |
Glens
Falls-2 (8-2) |
Fri |
7:00pm |
|
|
D* |
Moriah-7
(7-2) |
34 |
16 |
Warrensburg-2
(8-1) |
Sat |
1:00pm |
|
|
A |
Burnt
Hills-Ballston Lake (9-1) |
n/a |
n/a |
Bye |
n/a |
n/a |
|
|
AA |
Shaker
(10-0) |
n/a |
n/a |
Bye |
n/a |
n/a |
|
|
Class |
SOUTHERN
REGION - Section 1 vs 9 |
AWAY |
HOME |
Venues
are varied |
Day |
Kickoff |
|
|
A** |
Cornwall-9
(9-0) |
35 |
14 |
John
Jay Cross River-1 (10-0) |
Fri |
6:30pm |
|
|
C** |
Chester-9
(8-2) |
14 |
35 |
Dobbs
Ferry-1 (6-2) |
Sat |
1:00pm |
|
|
B** |
Ardsley-1
(9-0) |
19 |
27 |
Marlboro-9
(9-1) |
Sat |
7:00pm |
|
|
AA** |
Newburgh-9
(9-1) |
7 |
42 |
New
Rochelle-1 (9-1) |
Sat |
4:00pm |
|
|
D |
Haldane-1
(7-1) |
n/a |
n/a |
Bye |
n/a |
n/a |
|
|
|
*
NORTHERN:
B at Shenendehowa, C at Potsdam, D at Schuylerville |
|
|
|
** SOUTHERN:
AA, A & C at Mahopac HS, B at Dietz Stadium |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
State Semifinals |
|
Friday, November 16 & Saturday, November 17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Class |
WESTERN
NEW YORK |
AWAY |
HOME |
At
U-E High School |
Day |
Kickoff |
|
|
D |
Clymer/Sherman/Panama
(11-0) |
54 |
19 |
Tioga
(9-2) |
Fri |
4:00pm |
|
|
A |
West
Seneca East (10-1) |
50 |
42 |
Indian
River (11-0) |
Fri |
8:00pm |
|
|
C |
Cleveland
Hill (10-1) |
20 |
21 |
Susquehanna
Valley (11-0) |
Sat |
11:00am |
|
|
B |
Batavia
(11-0) |
54 |
49 |
Skaneateles
(11-0) |
Sat |
3:00pm |
|
|
AA |
Aquinas
(10-1) |
28 |
21 |
Cicero-North
Syracuse (11-0) |
Sat |
7:00pm |
|
|
Class |
EASTERN
NEW YORK |
AWAY |
HOME |
All
five at Middletown High School |
Day |
Kickoff |
|
|
A |
Burnt
Hills-Ballston Lake (9-1) |
20 |
21 |
Cornwall
(10-0) |
Fri |
8:00pm |
|
|
C |
Ogdensburg
(10-1) |
22 |
55 |
Dobbs
Ferry (7-2) |
Sat |
11:00am |
|
|
B |
Glens
Falls (9-2) |
48 |
28 |
Marlboro
(10-1) |
Sat |
3:00pm |
|
|
AA |
Shaker
(10-0) |
19 |
27 |
New
Rochelle (10-1) |
Sat |
7:00pm |
|
|
D |
Moriah
(8-2) |
6 |
0 |
Haldane
(7-1) |
Sun |
12:00pm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
State Championships |
|
Friday, November 23 & Saturday, November 24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Class |
|
AWAY |
HOME |
At
The Carrier Dome |
Day |
Kickoff |
|
|
D |
Moriah
(9-2) |
7 |
26 |
Clymer/Sherman/Panama
(12-0) |
Fri |
12:00pm |
|
|
A |
Cornwall
(11-0) |
21 |
14 |
West
Seneca East (11-1) |
Fri |
3:00pm |
|
|
C |
Dobbs
Ferry (8-2) |
6 |
27 |
Susquehanna
Valley (12-0) |
Fri |
6:00pm |
|
|
B |
Glens
Falls (10-2) |
55 |
32 |
Batavia
(12-0) |
Sat |
12:00pm |
|
|
AA |
New
Rochelle (11-1) |
14 |
21 |
Aquinas
(11-1) |
Sat |
3:00pm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|